JAK PEČOVAT O ŠPERKY

Děkuji za Vaši důvěru, kterou jste projevili zakoupením šperků z chirurgické oceli a minerálních náramků na mém e-shopu. Mám pro Vás pár rad a tipů z vlastní zkušenosti, jak si ocelové šperky a minerální náramky udržet co nejdéle v takové kvalitě, ve které jste si je koupili.

Náramky navlékejte a sundávejte opatrně rolováním na ruku, nikoliv roztahováním (v případě minerálních náramků).

Šperky z chirurgické oceli a minerální náramky vždy uchovávejte ve šperkovnici, v sáčku na šperky nebo na jiném místě, kde nebudou vystavovány přímému světlu, vlhkosti, horku, prachu nebo chemickým vlivům.

Šperky z chirurgické oceli a minerální náramky si vždy sundejte, pokud se chystáte sportovat nebo vykonávat jinou fyzickou aktivitu (domácí práce apod.).

Během nošení se životnost šperků zkracuje (nejvíce u pozlacené oceli a minerálních náramků). Především vlivem potu, krémů, parfémů, olejů a působením chemických přípravků (např.: při mytí nádobí, koupání ve vaně, plavání v bazénu apod.). 

Ocelové šperky a náramky z minerálů chraňte před mechanickým poškozením (pád na zem, odření apod.).

Doporučuji minerální náramek jednou měsíčně (při každodenním nošení) omýt teplou vodou, opatrně utřít bavlněným hadříkem a nechat uschnout. Při použití chemických přípravků a sušení náramků na přímém slunečním světle může dojít ke změně barev kamenů.

Časem se na minerálních náramcích samozřejmě projeví nepatrné známky nošení (škrábance, roztažení gumičky, změna barvy, změna povrchu korálků apod.). U šperků z chirurgické oceli dochází při nošení k poškrábaní nebo k jinému značnému poškození při neopatrném nošení. U pozlacených ocelových šperků může dojít především ke změně barvy vlivem potu, krémů, parfémů, olejů a působením chemických přípravků. Nejedná se o výrobní vadu, ale o běžné opotřebení, na které se nevztahuje případná reklamace.

Pokud byste rádi minerální náramek upravili nebo opravili (roztržení, nošením se roztáhne gumička, ztráta korálků apod.), ráda Vám náramek po domluvě opravím. Cena opravy záleží na použitých kamenech a komponentech, které se na opravu náramku použijí. V případě šperků z chirurgické oceli se bohužel opravy neprovádějí.