VÝZNAM MINERÁLŮ

Minerální náramky nejsou jen oblíbeným doplňkem pro každodenní nošení, ale výborně se hodí i pro jakoukoliv sváteční příležitost. Náramky z minerálních kamenů jsou krásné a navíc v sobě skýtají velký zdroj energie. Líbí se Vám některý náramek z mé nabídky a rádi byste se dozvěděli více o vlastnostech jednotlivých minerálů? Mnohé minerály se vyznačují širokou škálou charakteristik. V této sekci jsem se proto pokusila u jednotlivých minerálů vytyčit jen ty nejvýznamnější z nich. 


Achát
 

Achát existuje v mnoha barevných variantách. Jednou z důležitých vlastností achátu je harmonizace jing/jang energie. Je to silný kámen, který dodává citovou, rozumovou a tělesnou rovnováhu. Ruší negativní energie. Napomáhá tomu, aby jeho majitel přijímal sám sebe, čímž podporuje jeho sebedůvěru a sebepoznání. Modrý achát - přináší klid, štěstí a zmírňuje stres. Ohnivý achát - podporuje vyrovnanost a odráží negativní energii. Růžový achát - posiluje lásku v rodině. Vhodný pro znamení Kozoroh, Býk, Lev, Váhy a Štír. 

Ametyst 

Ve fialové barvě Ametystu se harmonicky snoubí životní síla ohně s klidem ducha. Posiluje naši vůli, otevírá duši novým myšlenkám a ideám, čímž napomáhá dospět ke správným rozhodnutím. Zahání stres a negativní emoce, naopak posiluje všechny pozitivní energie. Vhodný pro znamení Kozoroh, Ryby, Beran, Blíženci, Panna a Střelec.

Angelit

Angelit velmi uklidňuje a umožňuje kontakt s vesmírnou energií. Svého nositele povzbuzuje v tom, aby se nebál mluvit a vyjadřovat svůj vlastní názor. 

Avanturín

Avanturín je kamenem štěstí a moudrosti. Uklidňuje nás, napomáhá lepší komunikaci a posiluje naše schopnosti. Podporuje nás ve všem, čeho bychom rádi dosáhli. Připomíná nám, že i v největší tmě vždy existuje světlo. Vhodný pro znamení Býk, Rak a Střelec.

Citrín

Citrín vnáší klid do každodenního životního shonu a odhání negativní pocity. Dodává pocit bezpečí a odvahu se pouštět do nových věcí. Podporuje intuici, probouzí kreativitu a projasňuje mysl. 

Čaroit

Čaroit pomáhá bojovat s vnitřními strachy a při životních změnách. Veškeré naše obavy přeměňuje na pozitivní energii a uvádí mysl do rovnováhy. Při vyčerpání organismu dodává sílu. Vhodný pro znamení Panna, Střelec a Štír.

Hematit

Hematit přivádí do rovnováhy a pomáhá čistit veškeré dráhy meridiánů, čímž napomáhá proudění energie. To má velice příznivý vliv na psychické zdraví a činnost orgánů v těle. Uklidňuje a stimuluje mysl, přivádí do rovnováhy celé tělo. Zvyšuje sebedůvěru a schopnost sebekontroly, pomáhá překonat ostych. Hematit přináší svému majiteli optimismus a činí jej pozitivně naladěným a usměvavým. Vhodný pro znamení Beran a Štír.

Jadeit

Jadeit je symbolem moudrosti, spravedlnosti, skromnosti a odvahy. Přitahuje lásku a peníze. Chrání před neštěstím a dodává životní sílu. Uvolňuje emoce a pomáhá zvládat podrážděnost. Vhodný pro znamení Beran, Rak, Váhy a Ryby.

Jaspis

Jaspis je symbolem štěstí, zdraví a krásy. Svého nositele chrání před negativní energií, poskytuje mu klid a vnitřní rovnováhu.Pomáhá během stresu a těžkých období. Povzbuzuje a rozvíjí představivost a následně proměňovat myšlenky v činy. Vhodné pro znamení Kozoroh, Panna, Beran, Vodnář a Ryby.

 

Kočičí oko

Kočičí oko chrání svého majitele a odbourává negativní energii. Přináší štěstí a úspěch. Stimuluje intuici, přináší sebekontrolu a zlepšuje vědomí. Vhodné pro všechna znamení. 

Korál

Korál je silným ochranným kamenem, který dodává sílu. Pomáhá udržet soustředění, vyhání nervozitu, strach a paniku. Pomáhá svému nositeli pochopit sám sebe a smířit se s vlastním já. Zvyšuje intuici a představivost. Pomáhá optimisticky vidět všechno, co se děje kolem. Vhodný pro znamení Býk, Váhy a Štír.

Křišťál

Křišťál je univerzální, nejúčinnější léčivý krystal na světě, velmi silný zesilovač energie, jenž energii pohlcuje, uvolňuje a reguluje, uvádí ji do naprosté harmonie.
Povzbuzuje psychiku, samostatnost, napomáhá sebezdokonalení, ochraňuje před vším zlým a negativním, zvyšuje naše duchovní síly, harmonizuje, odstraňuje bloky a stává se zrcadlem naší duše, čistí a chrání auru. Lze ho použít jako regulátor pro ostatní kameny. Vhodný pro znamení Kozoroh, Blíženci a Lev.

Lapis

Lapis Lazuli dodává pocit bezpečí, jistoty a posiluje vědomí, že kráčíte tou správnou cestou. Je vhodný pro meditace, protože přináší klid a působí proti depresi. Dodává odvahu, podporuje kreativitu, zesiluje myšlenky a vnáší do nich jasný pohled. Vhodný pro znamení Kozoroh, Ryby, Panna a Střelec.

Láva

Láva potlačuje negativní energii a posiluje tu pozitivní. Pomáhá odrážet negativní fyzické a psychické útoky a vracet je zpět jejich původci. Dodává pocit bezpečí a životní sílu. Vhodná pro znamení Váhy, Štír a Kozoroh.

Magnezit

Magnezit vytváří emoční rovnováhu, která umožňuje rozpustit veškeré duševní blokády. Přináší harmonii a mír, stimuluje nové nápady. Zmenšuje obavy z budoucnosti. Je vhodný pro relaxaci, doplnění pozitivní energie, zlepšení nálady a pro získání radosti z maličkostí. Mírní podrážděnost, nervozitu a negativní pocity. Vhodný pro znamení Vodnář a Váhy.

Morganit

O morganitu můžeme říct, že je kamenem lásky. Podporuje lásku k sobě a ostatním. Zvyšuje trpělivost a zlepšuje komunikační schopnosti. Posiluje schopnost být otevřeným, vyrovnává emoce a proudění pozitivní energie v organismu. Vhodný pro znamení Býk, Váhy a Vodnář.

Onyx

Onyx je ochranný krystal, který neutralizuje veškeré konflikty, ochraňuje život a dodává životní sílu. Je velkým pomocníkem v obtížných situacích a těžkých životních obdobích. Při mimořádných fyzických i citových vypětích pomáhá zachovat chladnou hlavu, klid a pozitivní přístup. Dodává ráznost, vytrvalost a nadhled při konfrontaci s negativními silami. Zvyšuje sebedůvěru a sebekontrolu. Onyx má velký vliv na současný život, prosvětluje ho, ukazuje správný směr, odstraňuje strach a obavy z neznámého. V těle udržuje rovnováhu energií jing a jang. Vhodný pro znamení Kozoroh, Rak a Lev.


Růženín

Růženín je symbolem lásky a krásy. Učí lásce k sobě samému a podněcuje bezpodmínečnou a oddanou lásku v partnerském vztahu. Dodává vnitřní klid a prohlubuje přátelství. Podporuje trpělivost a vnitřní vyrovnanost. Nesmělým pomáhá projevit skrývané city a emoce. Svými vibracemi přispívá k celkovému uvolnění, získání důvěry, otevření srdce a mysli světu. Vhodný pro znamení Býk a Váhy.

Sluneční kámen

Sluneční kámen je spojen s energií Slunce a se světlem. V jeho přítomnosti se vše rozzáří, kámen šíří pozitivní vibrace kolem sebe. Přináší nezávislost, rozhodnost a schopnost řídit vlastní osud. Vhodný pro znamení Lev.

Turmalín

Turmalín je posilující a harmonizující kámen. Zároveň odvádí negativní energii a stres. Vhodný pro znamení Kozoroh, Štír, Váhy a Rak.

Tygří oko

Tygří oko patří k ochranným kamenům. Mírní stres, pomáhá při depresích a harmonizuje psychiku člověka. Posiluje intuici, koncentraci a inspiruje člověka k tomu, aby zkusil nové věci. Dodává odvahu při dosahování stanovených cílů. Je skvělým pomocníkem pro ty, kteří se snaží najít smysl života. Vhodný pro znamení Blíženci, Lev a Panna.